Tayfun Koçak kimdir?

1968 yılında Trabzon’da doğan Tayfun Koçak, Marmara Üniversitesi Matematik Bölümü’nden mezun oldu. İş hayatına 1989 yılında başlayan Koçak, Koçak Petrol Ürünleri’nin Yönetim Kurulu Başkanı olarak iş hayatına devam etmektedir.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı resim-1.png
Tayfun Koçak

Koçak Petrol 1989 yılından bugüne madeni yağ alanında faaliyet gösteren, otomotivden endüstriye, havacılıktan denizciliğe, tekstilden savunma sanayine kadar 300 adetten fazla ürünü ile 5 kıtaya ihracat gerçekleştiren sektörünün öncü firmalarından biri. Özellikle 2013 yılında bünyesine kattığı ABD’nin 100 yıllık “Speedol” markası ile yurtdışı pazarlama ağını geliştiren Koçak Petrol, AR&GE yoğun bir yapıya sahip ve başta savunma sanayi olmak üzere stratejik alanlarda geliştirdiği ürün ve çözümler ile öne çıkıyor.

İki dönem Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Üyeliği yapan Tayfun Koçak, halen İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Yönetim Kurulu Üyeliği, Madeni Yağlar ve Petrol Ürünleri Sanayicileri Derneği (MAPESAD) Başkanlığı yanı sıra TOBB Petrol Meclisi Üyeliğini sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.