Şef Murat Bozok imzalı enfes lezzetlerin yeni adresi ‘Ferida’ kapılarını açtı

Brasserie kavramına yeni bir boyut kazandıran ‘Ferida’, İstanbul’un yeni buluşma noktası tarihi Fişekhane’de kapılarını açtı. Şef Murat Bozok danışmanlığında yaklaşık 1 yıl süren çalışmaların ardından misafirlerine hoş geldiniz diyen işletme yeme içme sektöründe yeni bir vizyonun temsilcisi olacak. Murat Bozok, Ferida’yı özgün kılan olguları şöyle özetledi: “El yapımı malzemelerden ortaya çıkan imza tabaklar, mutluluk hissi yaratan ambiyans ve dünya mutfağının yanında menü için özel olarak seçilen Balkan tatları.”

Son dönemde bünyesinden küresel ölçekte markalar çıkaran Türk yeme içme sektörü planlı ve stratejik yatırımlarla istikrarlı büyümesini sürdürüyor. Yaklaşık 30 yıldır tekstil sektöründe faaliyet gösteren Özbayrak ailesi, Şef Murat Bozok’un danışmanlığında yaklaşık 1 yıl süren çalışmaların ardından ‘Ferida’yı sektöre kazandırdı. Özbayrak ailesinin ikinci kuşak temsilcileri Orhan Özbayrak ve Semih Özbayrak’ın öncülüğünde ortaya çıkan marka, Murat Bozok’un üzerinde titizlikle çalıştığı özel bir menü ile İstanbul’un yeni buluşma noktası tarihi Fişekhane’de kapılarını açtı.

“FERİDA, BRASSERIE KAVRAMINDA YENİ BİR VİZYONUN ÖNCÜSÜ OLACAK”

Ferida menüsünün adeta bir kitap yazımı titizliğinde ortaya çıktığını söyleyen Şef Murat Bozok, “Uzun süredir üzerinde çalıştığımız Ferida markası bizleri oldukça heyecanlandırıyor. İnsanın kendisini hem menü hem de ambiyans anlamında özel hissedeceği bir projeye hayat vermiş olduk. Ferida’nın Brasserie felsefesinin temelinde el yapımı hammadde var. Yani misafirlerimize sunduğumuz tüm final tabakların malzemeleri yine Ferida mutfağının şeflerinin ellerinden çıkıyor. Menümüzü, ziyaretçilerimizde kafa karışıklığı yaratmayacak şekilde tasarladık. Balkan lezzetlerinde de oldukça iddialıyız. Hem iç hem de dış ambiyans olarak Ferida insanda gerçek anlamda bir mutluluk hissi yaratıyor.” dedi.

“BİZİM İÇİN UZUN SOLUKLU BİR PROJE”

Restoran işletmeciliğinde insan olgusunun yatırımın önünde geldiğini söyleyen Orhan-Semih Özbayrak ise, markanın kuruluş hikayesini ve hedeflerini şu cümlelerle aktardılar: “Tekstil sektöründe faaliyet gösteren bir aile şirketimiz var. Şimdi ise Ferida ile restoran işletmeciliğine giriş yapıyoruz. Bu sektörde yeniyiz fakat lezzetli yemekler hazırlamak ve misafir ağırlamak hiç de yabancı olmadığımız bir konu. Bosna göçmeni olarak kendimize özgü lezzetlerimizi uzun ve kalabalık sofralarda ailemiz ve misafirlerimizle paylaşarak yetiştik. Markamızın ismi Babaannemizin isminden, yani Ferida’dan geliyor.  Ferida Hanım, o zamanki ismiyle Yugoslavya’nın en ünlü aşçılarından biriydi. Bu sebeple lezzet tüyolarını ustasından öğrenme şansımız oldu. Kendimizi yeni nesil Boşnak mutfağı olarak nitelendiriyoruz. Sevgili Murat Bozok’un öncülüğünde Dünya lezzetlerine Boşnak dokunuşları yaparak lezzetlerine lezzet katacağımıza inanıyoruz. Menümüz sadece Balkan mutfağından ve Boşnak yemeklerinden oluşmayacak. Dünya mutfağından seçmeler de seçeneklerimiz arasında. İç ve dış alan toplamında 200 kişiye kusursuz hizmet için hazırlıklarımızı tamamladık. Paket servisimiz de olacak. Fişekhane’nin tarihi atmosferi ve Ferida’nın lezzetleri ile yaratacağı ahenk bizi sürecin en başından beri çok heyecanlandırıyor. Öncelikle İstanbul’da büyüme hedefimiz var. Sonrasında ise yurtiçinde ve yurtdışında şubeleşmek ve bu lezzetleri dünyaya yaymak istiyoruz. Ferida bizim için uzun soluklu bir proje. Planlarımızı bu doğrultuda yapıyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.