Emirates, Arap Seyahat Pazarı’nda (ATM) Global Teknoloji Devi Huawei İle Stratejik Anlaşma İmzaladı

Gelişmiş işbirliği ile Emirates Huawei ekosisteminin kilit iş ortaklarından biri oldu.

Emirates dünyanın en büyük teknoloji markalarından biri olan Huawei ile mevcut ortaklığının kapsamını daha da genişletmek için bir Mutabakat Anlaşması imzaladığını duyurmuştu. Bu gelişmiş iş birliği, her iki markanın da Orta Doğu ve diğer bölgelerde daha geniş bir hedef kitlede farkındalık oluşturmasını sağlıyor.

Dubai’deki Arap Seyahat Pazarı 2021 (ATM) fuarında Emirates Uzak Doğu Ticari Operasyonlar Kıdemli Başkan Yardımcısı Orhan Abbas, Huawei Orta Doğu ve Afrika Global Ortaklıklar ve Ekonomik Kalkınma Başkan Yardımcısı tarafından imzalanan anlaşma, Emirates ve Huawei arasında derinleşen stratejik iş birliğini ve şirketlerin sırasıyla Çin ve Orta Doğu-Afrika pazarlarındaki etki alanlarını genişletme noktasında karşılıklı avantajlarını simgeliyor. İmza törenine Emirates Ticari İşler Direktörü Adnan Kazim ve Huawei Ekonomik kalkınma Departmanı Bölgesel İş Geliştirme Direktörü William Hu da katıldı.

Emirates ve Huawei’in birbirlerinin iç pazarında marka farkındalığı oluşturmaları için tasarlanan ortak promosyonlara ek olarak, ortaklık aynı zamanda Huawei akıllı telefon kullanıcıları için gelişmiş ve ilgi çekici deneyimlerin yanı sıra Huawei’in resmi dağıtım platformu ve 530 milyonu aşkın aylık kullanıcı sayısıyla dünyadaki en büyük üç global uygulama pazar yerinden biri olan AppGallery üzerinden erişilebilen Emirates uygulamasından bilet rezervasyonu ve seyahat planı yapma imkanı dahil, müşteri odaklı çalışmaların hayata geçirilmesini de kapsıyor. Ortak iş birliği ile Emirates ayrıca MEA bölgesindeki akıllı cihazlarda Huawei’in arama motoru Petal Search için destek sağlayacak.

Emirates açısından Huawei’in ekosistemine dahil olmak, şirketin özellikle dünya çapında Emirates için kilit stratejik pazarlardan biri olarak görülen Çin pazarında, daha geniş bir hedef kitlesine ve Huawei telefon kullanıcılarına ulaşmasını sağlayacak.

Bu hamlenin temelinde iki marka arasında 2020 yılı başında kurulan başarılı iş birliği yer alıyor. Bu iş birliği kapsamında Emirates uygulaması AppGallery üzerinden Huawei’in akıllı telefon cihazlarında sunulmaya başlamış ve kullanıcıların bir tıkla daha zengin ve daha ilgi çekici bir çok işleve ulaşması sağlanmıştı. İş birliği 2020 Eylül ayında daha hızlı rezervasyona ve mobil deneyimi özelleştiren diğer kişiye özel işlevlere imkan tanıyan iyileştirmelerle daha da genişletildi.

İmzalanan Mutabakat Anlaşması, AppGallery’deki Emirates Mobil Uygulamasının daha da geliştirilmesini de kapsıyor. Şimdiye kadar Emirates uygulaması AppGallery üzerinden 1 milyondan fazla indirildi. AppGallery aynı zamanda halihazırda 2,3 milyonu kayıtlı olmak üzere geliştirici sayısında da geçen yıla göre %77 oranında bir artış yaşadı. 2021 Mart ayı itibariyle Orta Doğu ve Afrika bölgesindeki kayıtlı geliştirici sayısı 70.000’i geçti.

Tüketicilere sunduğu teklif kapsamında, şirket, son teknolojiden faydalanarak ve Emirates uygulamasını hareket halindeyken sorunsuz bir müşteri yolculuğu sağlayan faydalı bir seyahat arkadaşı haline getirerek, dijital müşteri deneyimini artırmak için çalışıyor. Emirates uygulaması ayrıca uçuş arama ve bilet rezervasyonundan check-in, koltuk ve yemek seçimine kadar bir çok hizmet ve işlevin yanı sıra Skywards hesap bilgilerine kolay erişim sunuyor. Emirates uygulamasının yenilikçi özellikleri arasında seyahat öncesi ice çalma listesi oluşturma ve uçak koltuğu ile senkronizasyon ve Dubai Uluslararası Havalimanı’ndaki Emirates merkezinde yönlendirmeler için Airport Wayfinder özelliği yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.