World Tourism Forum zirvesi Afrika’da

Antalya, Moskova ve İstanbul’da düzenlenen ve büyük ses getiren World Tourism Forum zirvelerinin ardından, turizmin liderleri Gana’nın başkenti Akra’da bir araya gelerek, Afrika’nın turizm potansiyelini değerlendirecek.

10 Ekim’de Kempinski Hotel Gold Coast City’de, 400’ün üzerinde katılımcıyla gerçekleştirilecek Africa Summit; Gana Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Afrika ülkelerinin turizm bakanları, Afrika ülkelerinin turizm otoritelerinin başkanları, otelciler, tur operatörleri, seyahat acentaları ve turizm yatırım şirketlerinin üst düzey yöneticilerinin yanı sıra, son dönemlerin ünlü sosyal medya fenomenlerinin de katılımıyla gerçekleştirilecek.
Africa Summit kapsamında yapılacak oturumlarda, online turizm, Afrika kıtasında ki destinasyonların geliştirilmesinde pazarlamanın önemi, turizm yatırımları, Afrika’da yürütülen politikaların turizm sektörüne etkileri, sosyal medya kullanımı ve turizm, eGen sosyal medya fenomenleri buluşması, otel yönetimi ve pazarlamada bölgesel farklılıklar konuşulacak.

Turizm Bakanları “Afrıca Summıt” ile bir araya geliyor
Afrika Summit’ in en önemli oturumu, Afrika ülkelerinin turizm bakanlarının katılacağı “Bakanlar Toplantısı” olacak. Bu buluşmada Afrika ülkelerinin turizm potansiyelleri, gelişmekte olan global turizm ekonomisi ve bölgedeki turizm yatırımlarının artırılması konuları ele alınacak. Gana Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı N. A. D. Akufo-Addo; Gana Cumhuriyeti Turizm, Sanat ve Kültür Bakanı Catherine Afeku’nun açılışını yapacağı zirvede; Benin Kültür ve Turizm Bakanı Ange N’Koue, River Rocks Hotels&Resorts Ceo’su ve grup başkanı Buğra Berberoğlu, Sosyal Medya Uzmanı Sean Gardner, Forbes tarafından top 20’de yer alan sosyal medya uzmanı Glen Gilmore, Adara Seyahat & Turizm Başkan Yardımcısı Darren Dunn, Thomas Cook Sosyal Medya Başkanı Martin Widenka, Lüks Seyahat Yazarı Ann Tran, Travel Click Ortadoğu & Afrika Bölgesi Başkan Yardımcısı Cem Çetintürk, Preferred Hotels&Resorts Ortadoğu & Afrika Bölge Direktörü Claudia Roscigno, Fas Turizm Otoritesi Başkanı & CEO Imad Barrakad konuşmacı olarak yer alacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.