Türkiye’nin en uzun ve geniş cam seyir terası olacak

Tortum Gölü’ne yaptırılacak olan Türkiye’nin en uzun ve geniş alanlı cam seyir terası için imzalar atıldı.

Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı (CMDP) kapsamında Kalkınma Bakanlığınca başarılı bulunarak uygulanmasına karar verilen “Tortum Gölü Fiyortpark (Cam Teras)” isimli projenin sözleşmesi Uzundere Belediye Başkanı M.Halis Özsoy ve Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Demirdöğen’in katılımıyla imzalandı.

Toplam 3.181.897,69 TL bütçeye sahip olan ve 1.500.000,00 TL’lik bölümü Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) tarafından finanse edilecek proje ile Tortum Gölü üzerine toplam 12,3 metre uzunluğunda Türkiye’nin en uzun ve geniş alanlı cam seyir terası ve 1.000 m2 alana sahip kafeterya kurulacak. Ayrıca proje kapsamında Tortum Gölü etrafında ziyaretçiler için bisiklet ve yürüyüş yolları ile otopark oluşturulacak.

Ülkemizin 11’inci sakin şehri olan Uzundere ilçesini, Tortum Gölü’nü ve Tortum Şelalesini ziyaret eden yerli ve yabancı turistler için önemli bir uğrak yeri olacak Tortum Gölü Cam Terası, ülkemizde göl tabanlı bir vadiye açılan ilk seyir terası niteliğini taşıyacak. Toplam 9 ay sürecek projenin 2018 yılı içerisinde tamamlanması planlanıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.