Turizmcilerin ‘bayram’ı

Ramazan Bayramı tatili nedeniyle turizm merkezlerine akın eden yerli turistler turizmciye adeta çifte bayram yaşattı.

Habertürk’ün haberine göre Antalya Havalimanı’ndan gelen rakamlar, son iki yıldır Rusya ile kriz ve terör olayları nedeniyle sıkıntı yaşayan Antalyalı turizmcilerin moralini düzeltti.

667 uçağın iniş kalkış yaptığı Cuma günü 116 bin 325 yolcuya, 837 uçağın iniş kalkış yaptığı Cumartesi günü ise 142 bin 613 yolcuya hizmet verildi.

Bayram öncesi hareketliliğin yaşandığı Atatürk Havalimanı‘na 23 Haziran Cuma günü bin 405 uçak iniş kalkış yaparken transit yolcular hariç 141 bin 843 yolcuya hizmet verilmişti. Antalya ve ilçelerindeki oteller de yüzde 90’ların üzerinde doluluk oranına ulaştı.

38 DERECEDE DENİZ KEYFİ

PLAJLAR DOLU

Yerli turistlerin yoğun olduğu Bodrum’da, halk plajları doldu taştı. Dünya ve ülke sosyetesinin gözde tatil merkezlerinden Göltürkbükü sahilindeki sahil kulüpleri neredeyse boştu. Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Adana ve diğer iller ile yurt dışından özellikle gurbetçilerin yoğun olduğu Almanya’dan gelen yerli turistler, halk plajlarını doldurdu, adım atacak yer kalmadı. Hava sıcaklığının açık havada 40, deniz suyu sıcaklığının ise 21 dereceye ulaştığı ilçede tatilciler bol bol denize girdi.

‘YERLİ TURİST CAN SİMİDİ’

Bodrum Otelciler ve Turistik İşletmeciler Derneği (BODER) Başkanı Halil ÖzyurtBayramda doluluk oranlarımız yüzde 90’ları aştı. Birkaç günlük yoğunluk şimdi sahillere taşındı. Hava çok sıcak ve güzel. Turizm sezonunun başında yaşanan sıkıntıları yavaş yavaş atmaya çalışıyoruz. Yerli turist, özellikle orta gelirli turist yine Bodrum’u, Bodrumluları yalnız bırakmadı. İngiltere, Almanya, Hollanda pazarından azalan oranı İsrail, Türkmenistan, Azerbaycan’dan telafi etmeye çalışıyoruz. Yine de Türk turizminin can simidi yerli turistimiz. Bayram Bodrum esnafına da çok iyi geldi” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.