Turizm sektörüne Kurban Bayramı soluğu… Peki tatil kaç gün?

Turizm sektörüne Kurban Bayramı soluğu… Peki tatil kaç gün? diye merak edenlere Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş yanıt verdi.

Habertürk TV’de konuşan Kurtulmuş, kurban bayramı tatili hakkında henüz herhangi bir kararın belli olmadığını söyledi.

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN, KAÇ GÜN?

31 Ağustos Perşembe günü Arife olarak kabul edilecek. 01 Eylül- 04 Eylül arası ise Kurban Bayramı‘nın dört günü olacak. Yani bu yıl, arefe günü de dahil edilirse Kurban Bayramı 31 Ağustos Perşembe günü başlayıp 04 Eylül Pazartesi günü son bulacak.

2018 yılı içerisinde kutlanacak olan Kurban Bayramının ise, tamamının hafta içine gelmesi nedeniyle 9 gün olması bekleniyor.  2018 yılında kutlanacak olan Kurban Bayramı’nın arife günü 20 Ağustos Pazartesi günü olacak. Bayramın dördüncü ve son günü ise 24 Ağustos tarihine denk gelecek.

AREFE GÜNÜ TAM GÜN OLABİLİR

Özellikle tatil merkezlerinin merakla beklediği tatil uzatma ve birleştirme kararı bu yıl uzun soluklu olmasa da, 30 Ağustos Zafer Bayramı‘nın resmi tatil olması, arefe gününün tam gün ilan edilebilmesi konusunu gündeme taşıdı. Bu gelişmeyle birlikte toplam tatil süresi 6 güne çıkabilir. Diğer bir ihtimalle de 28-29 Ağustos tarihlerinin resmi veya idari tatil ilan edilmesi, tatilin 10 güne çıkmasını mümkün kılabilir.