Tüm dünyadan amatör futbolcular Antalya’da sahaya çıkıyor

Dünyanın dört bir yanından futbolseverler, bu kez ekran başında ya da tribünlerde değil, sahalarda yerini almaya hazırlanıyor. Türkiye’nin ilk uluslararası amatör futbol turnuvası World Football Week (Dünya Futbol Haftası), 6 – 11 Kasım 2018 tarihleri arasında 1000’in üzerinde amatör sporcu ve misafirlerinin katılımıyla Antalya’da düzenleniyor.

Amatör bir dünya kupası olarak planlanan turnuvanın açılış ve kapanış seremonisine, dünyaca ünlü futbolcular, teknik direktörler ve futbol aktörleri eşlik edecek. Farklı ülkelerden ve farklı meslek gruplarından futbol sevdalılarını Türkiye’de bir araya getirecek organizasyon ile katılımcıların kendilerini profesyonel futbolcu gibi hissetmeleri ve bu heyecanı yaşamaları hedefleniyor.

2018, futbolseverler için uzun yıllar unutulmayan bir yıl olacak. Önce Haziran ayındaki Dünya Kupası için kimimiz ekran başında kimimiz ise Rusya’daki statlarda yerini alacak. Kasım ayında Antalya’da düzenlenecek Türkiye’nin ilk uluslararası amatör futbol turnuvası World Football Week (Dünya Futbol Haftası) ise bu kez ekran başında ya da tribünde değil, sahada olma imkanı sunacak.

Dünyanın dört bir yanından 1000’den fazla amatör futbolcu ve misafirlerinin katılacağı etkinlik, 6 – 11 Kasım tarihleri arasında Antalya, Belek’te gerçekleşecek. Açılış ve kapanış seremonisinde dünyaca ünlü futbolcular, teknik direktörler ve futbol aktörlerinin de yer alacağı organizasyonda, toplamda 100 takım şampiyonluk için sahaya çıkacak.

Turnuvanın kalıcı olmasını planlanıyor

Farklı ülkelerden ve farklı meslek gruplarından futbolseverleri bir araya getirirken futbolun birleştirici gücünü ortaya koymayı hedefleyen etkinlik ile katılımcıların kendilerini profesyonel futbolcu gibi hissetmeleri ve bu heyecanı yaşamaları planlanıyor.

Klasik bir turnuva olması ve her yıl düzenlenmesi planlanan turnuva, dünyada düzenlenen amatör turnuvalardan farklı olarak birçok yeniliğe de imza atacak. İlk defa HD maç görüntülerinin çekileceği ve maç istatistiklerinin tutulacağı organizasyonda, futbolla ilgili film gösterimleri, kupa töreni, şampiyonluk kutlamaları, ayak tenisi, gala ve dünyaca ünlü yıldızlarla söyleşiler gibi pek çok özel etkinliğe de imza atılacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.