Sümela’nın ‘Aya Varvara’sı ilgi görüyor

Trabzon’un Maçka ilçesindeki Sümela Manastırı‘nın patika yolunda yer alan ve bir süre önce restore edilen “Azize Varvara” olarak bilinen Aya Varvara Manastırı, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

Bölge turizminde kısa sürede adından söz ettirmeye başlayan manastır, yerli ve yabancı turistlerin Maçka’daki uğrak mekanları arasında yer alıyor.

Manastır misafirlerine seyir terası sayesinde Sümela Manastırı’nı hem daha yakından görme hem de sanal gözlükler sayesinde Sümela’yı üç boyutlu gezme imkanı sunuyor.

Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan, Aya Varvara’ya ilginin her geçen gün arttığını vurgulayarak, “Aya Varvara Manastırı misafirlerine, Sümela Manastırı’nı görselleriyle hem 3 boyutlu gezme hem de uzaktan çevresindeki doğal güzellikleri görme imkanı sunuyor.” dedi.

Yörenin eşsiz güzelliklerinin ziyaretçileri cezbettiğini aktaran Koçhan, “Yaklaşık 7 ay önce turizme kazandırılan manastırı 92 bin 548 yerli ve yabancı turist ziyaret etti. Yeni turizm sezonunda bu rakamın artacağına inanıyoruz. Çünkü ziyaretçi potansiyelimiz oldukça iyi.” diye konuştu.

Kaynak:AA

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.