ÖZEL HABER: Sarıyer’de Kısırkaya Plajı’nın hali içler acısı

Dün Sarıyer’de  yüzlerce metre kumsalı olan Kısırkaya Sahili‘ne (Kısırkaya Plajı) gidenler şok yaşadı zira ortam bir plajdan çok hayvanat bahçesi ve çöplüğü andırıyordu. Cankurtaran kulesinin hali ise zaten ortada…

Sarıyer'de Kısırkaya Plajı'nın hali içler acısı

Koca plajda bir tane bile çöp konteyneri olmayınca insanlar çöplerini duvar dibine bıraktı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi veya Sarıyer Belediyesi‘nin de varlık göstermediği plajda sorumsuz kişiler ise çöplerini kumsala atmaktan çekinmedi.

Sarıyer'de Kısırkaya Plajı'nın hali içler acısı

Hiçbir resmi görevlinin bulunmadığı plajda inekler çöpleri parçalayarak içlerinden karpuz kabuklarını çıkararak yerken;

Sarıyer'de Kısırkaya Plajı'nın hali içler acısı

bir vatandaş ise yanında getirdiği pitbull cinsi köpekle yüzlerce çocuğun bulunduğu plajda yürüyüş (!) yaptı.

Sarıyer'de Kısırkaya Plajı'nın hali içler acısı

Turizm için adeta binlerce doğal olanağı bulunan İstanbul’da bu halk plajının bu halde olması görenlere “Bu kadar da olmaz!” dedirtti. Yine ilçede özel firmalarca işletilen plajların ise tertemiz tutulduğu gözlerden kaçmadı.

HABERİMİZİN ARDINDAN…

Haberimizin ardından @Turizmle twitter hesabımızdan durumu İBB ve Sarıyer Belediyesi ile paylaştık. Tarafsız habercilik adına yapılan sosyal medya açıklamasını aynen paylaşıyoruz:

  

“*” Merhaba, Konu ile ilgili ilçe belediyesine [ ] bilgi iletiyoruz. İyi günler dileriz. >>B100717

 
  adlı kullanıcılara yanıt olarak
Linkten detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Tekrarlıyoruz, Kısırkaya plaj değil, son derece tehlikeli bir sahildir. Sahil içerisinde İBB’ye ait ” Denize Girmek Tehlikeli Ve Yasaktır.” tabelaları mevcut. +