OTI ”Liderlik Koltuğu’nda”

Turizm sektöründe 25 yılını geride bırakan OTI Holding’in tepe yönetimi, Antalya’da hem 25. yılını kutladı hem de Türkiye ve dünyanın başka ülkelerinden gelen gazetecilerle bir araya gelerek OTI Holding’in hedeflerine ilişkin paylaşımlarda bulundu. Toplantıda konuşan OTI Holding yetkilileri, 2017 yılında şirketin Türkiye’ye en çok turist getiren tur operatörü olduğunu açıkladı.

OTI Hoding Yönetin Kurulu Başkanı Ayhan Bektaş, Başkan Yardımcısı Coşkun Yurt ve Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Bektaş, şirketin kuruluşunun 25. yılında Belek’teki Xanadu Hotel’de basın mensupları ile bir araya gelerek hem şirketin 2017 yılını değerlendirdi hem de ileriye dönük hedef ve planlamaları hakkında bilgi verdi.

”2.4 Milyon tur sattık”

Coral Travel Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Coşkun Yurt, OTI Grubu’nun bu yılki toplam paket tur müşteri sayısının 2.4 milyonu bulmasını beklediklerini söyledi. Yurt, ”Blok koltuklar ve münferit uçak biletleri ile birlikte bu sayı 3 milyonu aşıyor.” dedi.

Türkiye içinde 85 Bin yolcuya ulaştı

Türkiye’de toplam 1 milyon 285 bin turiste hizmet verdiklerini kaydeden Yurt, bunlardan 85 bininin Coral Travel’ın Türkiye’deki iç turizm faaliyetlerinden kaynaklandığını ifade etti. Yurt, ”İç pazarda 100 bin kapasiteye ulaştık. Gelecek yıl iç pazara önemli yatırımlar yapacağız. İç pazarda yüzde 60-70’lik bir artış hedefi belirledik. Buna ilişkin planlamalar da yapıldı. Orada da yeni bir atılıma geçeceğiz. Aşama aşama, Türkiye’den yurt dışı turları da satmaya başlayacağız. Dünyada 7 ülkede kendi yer hizmetlerimizi yapıyoruz. 20 ülkede ise partnerlerle çalışıyor, ancak bunları denetliyoruz. Bütün otel kontratları bu destinasyon yönetim sistemi tarafından yapılıyor” bilgilerini paylaştı.