Nish Palas İstanbul açıldı

Nişantaşı’nın tarihi palası Hyatt Otel zinciri Unbound Collection’ın Türkiye’deki ilk oteli olan Nish Palas İstanbul açıldı.

Ayrıcalıklı deneyim yaşamak isteyen misafirleri için hikâyesi olan otelleri ve binaları bünyesine katan HYATT Otel zincirinin Türkiye’deki ilk örneği olan The Unbound Collection by Hyatt imzasına sahip Nişantaşı’nın butik oteli Nish Palas, Nişantaşılılara sıcak bir komşu olmaya ve seyahat etmeyi sevenleri ağırlamaya başladı.

Misafirlerine ev rahatlığında bir ortam sağlamak amacıyla 45 odalı şık bir butik otel olan ve “Palas” adı verilen tipik tarihi apartmanın post modern yorumu olarak hizmet veriyor. Özgür ruhlu seyahat severlere bir keşif hissi yaşatmayı hedefleyen Nish Palas’ta, İstanbul Boğazı manzaralı Glens Roof teras barı ile içerisinde geleneksel terapilerin yapıldığı hamam ve SPA’sıyla misafirlerini şımartmayı hedefliyor.

Modern seyyahlar için hikaye değeri olan ve paylaşılmaya değer deneyimler yaratmayı amaçlayan global bir koleksiyon olan The Unbound Collection by Hyatt standartlarında hizmete giren Nish Palas İstanbul, misafirlerine gerçek bir ev konforu sağlıyor. Nish Palas İstanbul Genel Müdürü Bülent Kılıç; “Nişantaşı’nın elit, köklü lokal hayatını deneyimleyeceğiniz Nish Palas İstanbul, giriş katında hizmet veren gerçek İtalyan lezzetlerine yer verilen Glens restoran ile özgür bir deneyim yaşamak isteyen herkesi bekliyor” dedi. Hyatt International ile franchise anlaşmasını yapan ve Nish Palas – Unbound Collection by Hyatt’ın İşletmecisi Access Otelcilik’in Başkanı Haluk Özdoğan da “Unbound Collection otelleri arasında yer alan Nish Palas İstanbul, Avrupa’daki 2. Türkiye’deki ilk otelini İstanbul’un ayrıcalıklı semti Nişantaşı’nda açmasından dolayı çok mutluyuz” diye ekledi.

Eski Nişantaşı’na Ait Fotoğraflarla Postmodern Odalar

Mimar Arif Özden’in tarihi Nişantaşı palasına postmodern yorumuyla kurguladığı Nish Palas İstanbul’da, eski Nişantaşı’na ait hikayeleri anlatan fotoğraflarla bezenmiş 45 odasında misafirlerine gerçek bir ev konforu sunuyor. Stil sahibi ve rafine odalar eski şehrin, Boğaz’ın ve Prens Adaları’nın muhteşem manzarasını yerden tavana uzanan pencereler sayesinde misafirlerine eşsiz bir keyif sunuyor. Bütün odalar bölgenin tarihini anlatan resimler ve yerel dükkanlardan alınmış kitaplar gibi lokal kültürden ilham almış dokunuşlarla dekore edilmiştir. Boğaz manzaralı odaları tercih eden misafirlere ise teraslı geniş ve ferah bir konaklama alanı sağlıyor.

Glens, Nişantaşı ruhundan vazgeçmek istemeyen ziyaretçilerini bekliyor

İstanbul’un köklü yerleşim bölgelerinden Nişantaşı’nda yer alan ve semtin tüm enerjisini birebir yansıtan Glens, kaliteli hizmet anlayışı, birkaç farklı konsepti içinde barındıran şık mimarisi ve gerçek İtalyan lezzetlerine yer verdiği kendine has mutfağıyla semtin en sevilen mekânları arasında yer alıyor.

Gerçek İtalyan lezzetlerinin yer aldığı menüsü ve her anın keyifle yaşanacağı huzurlu atmosferiyle semtin yeni favori mekanı Glens, güçlü restoranı kadar taze mevsim meyveleriyle hazırlanan zengin kokteyllerin de yer aldığı bar menüsünde, birçok ünlü mekânın içecek menüsüne imza atan Cevat Yıldırım imzası bulunuyor.