Kuveyt Seyahat Acentaları Birliği’nden Bağlıkaya’ya ziyaret

Kuveyt Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Muhammed El Mutari ve eşliğindeki heyet TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya’yı Genel Merkez Binası’nda ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında ilk olarak TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, mevkidaşı Al Mutari’ye TÜRSAB’ın çalışmaları ve Türkiye turizminde yaşanan son gelişmeler hakkında bilgi verdi.

Bağlıkaya ve Al Mutari, iki ülke arasında turizm alanında işbirliğini artırmak amacıyla atılması gereken kısa ve uzun vadeli adımlar hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Al Mutari: Türkiye’de kendimizi ülkemizdeymişiz gibi hissediyoruz

Kuveyt Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Muhammed Al Mutari ziyaret kapsamında yaptığı açıklamada; “Kuveytlilerin, İstanbul’a yaptıkları ziyaretlerde kendilerini kendi ülkelerindeymiş gibi hissettiklerini; Türkiye’nin tarihi değerleri, doğal güzellikleri ve hizmet kalitesi nedeniyle son yıllarda Kuveytlilerin, Türkiye’yi daha çok tercih etmeye başladıklarını” söyledi.

“Türkiye uçuşları eylül ayına kadar dolu”

Kuveyt ve Türkiye arasında yapılan charter seferlerin sayısının artırılması gerektiğine dikkat çeken Al Mutari; “bu yıl için Kuveyt’ten Türkiye’ye yönelik düzenlenecek uçuşların eylül ayına kadar dolu olduğunu; iki ülke arasında ilave uçuşların düzenlenmesi gerektiğini” belirtti.

Mevkidaşının bu talebi üzerine TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya; charter uçuşların arttırılması konusunda ortak çalışmalara hız vereceklerini ifade etti.

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ve Kuveyt Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Muhammed Al Mutari; son olarak iki ülke arasındaki turizm ilişkilerinin geliştirilmesinin öncelikli adımı olarak; çok sayıda Kuveytli acentenin katılım göstereceği bir workshop etkinliği düzenleme kararı aldılar.

OTSAD’ın düzenlediği workshop’a katılacak

Ortadoğu Turizm ve Seyahat Acenteleri Derneği’nin (OTSAD) davetlisi olarak Türkiye’ye gelen Kuveyt Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Muhammed Al Mutari; bugün OTSAD’ın düzenleyeceği workshop etkinliğine katılacak.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.