Kültür ve Turizm Bakanlığının davetlisi Aamir Khan Türkiye’ye geliyor

Dünyanın en ünlü sinema yıldızlarından ve çektiği filmlerle milyonları peşinden sürükleyen Bollywood aktörü Aamir Khan, 4-7 Ekim tarihlerinde Türkiye’ye geliyor. Kültür ve Turizm Bakanlığının davetlisi olarak Ankara ve İstanbul’da etkinliklere katılacak olan Khan, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş tarafından kabul edilecek.

Türkiye’deki hayranlarıyla buluşacak olan Khan, televizyon programlarına katılacak. Dört günlük ziyaretinde Türk oyuncular ve sinema yapımcılarıyla da bir araya gelecek olan Bollywood yıldızı,  genç sinemacılar ve iletişim fakültesi öğrencileriyle de buluşacak.

Aamir Khan Türkiye’ye geleceğini sosyal medya hesabından duyurdu

Türkiye’de ve dünyada on binlerce hayranı bulunan Bollywood’un sevilen oyuncusu Aamir Khan, sosyal medya hesabı üzerinden Türk hayranlarına müjdeli bir haber verdi. Khan, resmi Facebook hesabından hayranına yazdığı mesajda, yeni filmi Secret Superstar’ın 20 Ekim’de Türkiye’de vizyona gireceğini ileterek “Ben de tanıtımı için 4 Ekim’de Türkiye’ye geleceğim” demişti.

Aamir Khan kimdir?

Müslüman Bollywood yıldızı Aamir Khan başarılı kariyeri boyunca, Hint sinema tarihinin en etkileyici ve popüler aktörü olmuş ve dört Ulusal Film Ödülü ile yedi Filmfare Ödülü kazanmıştır. Bununla birlikte Hindistan Hükümeti tarafından 2003 yılında Padma Shri ve 2010 yılında Padma Bhushan olarak onurlandırılmıştır. 30 Kasım 2011 de UNICEF Ulusal Barış Elçisi seçilmiştir. Ayrıca 2014 yılında 2. Kez Barış Elçisi seçilmiştir. Bununla birlikte yardımsever kimliği ile tanınan Aamir Khan, Hint toplumunda bazıları politik krize dönüşmüş çeşitli sosyal problemlere çözüm aramaktadır.