Küçük otellere ilgi artıyor

Turistlerin küçük otellere ilgisi artıyor. Bu yıl doluluk oranlarında yüzde 20’lere varan artış beklediklerini söyleyen “Küçük Oteller Sitesi” kurucusu İzim Bozada, yerli turistin Ağva, Sapanca, Bolu Abant, Kaş, Alaçatı, Kapadokya, Datça gibi bölgelerdeki otellere ilgi gösterdiğini söyledi.

Küçük ve butik otellere olan talep her geçen yıl artıyor. Erken rezervasyonlar, bu yıl 2017’ye kıyasla yüzde 15 ile yüzde 20 oranlarında artışa işaret ediyor.

Turistlerin tercihleri hakkında bilgi veren “Küçük Oteller Sitesi” kurucusu İzim Bozada, şunları söyledi: “Sezonda yer bulma sıkıntısı yaşandığından, bu yıl rezervasyonlar şubat ayı itibariyle yapılmaya başladı. Yerli turistlerin küçük otellere talebi; Ağva, Büyükada, Sapanca, Bolu Abant bölgesi, Kaş, Alaçatı, Kapadokya, Datça, Bodrum, Çıralı, Ölüdeniz, Marmaris’in koyları, Şirince, Assos, Cunda Ayvalık ve Bozcaada ağırlıklı oluyor. Yurt dışından gelenlerin talepleri ise; İstanbul ve tarihi yarımada, Fethiye Ölüdeniz, Antalya bölgesi, Kapadokya, İzmir Çeşme ve Selçuk taraflarına yoğunlaşıyor.”

Gezgin turistlerin, küçük otelleri tercih ettiğini anlatan İzim Bozada, “Küçük oteller, genellikle aileler tarafından işletiliyor. Bu özellikleri sayesinde, konuklar ile birebir ilgilenmeleri, iletişim kurmaları ve onlara yalnızca tatil değil, aynı zamanda deneyim yaşatmaları mümkün olabiliyor. Otelde, misafir profilinin beklentilerini karşılamak üzere, zaman zaman workshoplar, yoga ve pilates programları düzenliyorlar, yöresel yemekler sunuyorlar. Ayrıca bisiklet kiralama gibi hizmetlerle birlikte, bölgedeki aktivitelerle konuklarını bütünleştiren çeşitli hizmetler organize ediyorlar.” diye konuştu.

Kaynak:Dünya

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.