Kastamonu’na sıra dışı otel

Karadeniz’in batısında yer alan ve tarihi zenginliklerle dolu Kastamonu’ya yolunuz düşerse, yeşil bir ormanın içinde konfor içinde kalabileceğiniz adresin adı: Amorium. Kastamonu’nun merkezinde bulunan otel, ahşap (WoodenHouse) ve taş (StoneHouse) olmak üzere iki farklı konseptte inşa edilmiş.

WoodenHouse konsept binası küçük kapalı gruplara diledikleri her türlü hizmeti sunabilecek bir bakış açısı ile tamamen ahşap olarak tasarlanmış. Kendine has bir resepsiyon ve lobiye sahip olan Woodenhouse’da altı oda konaklama için ayrılmış.

Bir kış bahçesi, butik bir mutfağı olan Woodenhouse’da, ‘’Türk Hamamı”, mini bir SPA ve Fin Saunası da var. Bu bina, kapalı grupları ağırlamak ya da özel toplantıların yapılabileceği butik konseptte tasarlanmış.

İkinci konsept StoneHouse binası ise 2016 yılında inşa edilmiş. Binada resepsiyon, lobby, sanat galerisi, toplantı salonu gibi çok amaçlı genel alanlar mevcut. Ayrıca Kastamonu’yu kuşbakışı gören Panorama ve Seyrü-Sefa restoranları StoneHouse’da benzersiz bir konaklama ve yeme-içme deneyimi sunuyor. Haftanın belli günlerinde canlı müzik eşliğinde Türk ve Dünya mutfaklarından seçme menüler sunan işletmede her türlü banquet ve kutlama seçenekleri de bulunuyor. Farklı konseptlerde tasarlanmış 19 odası olan taş binada, standartlar korunmuş, prestige ve süit odalarla hizmet anlayışları üst seviyeye taşınmış.

DYO’nun Mimar Sinan Üniversitesi ve Küre Belediyesi ile ortak geliştirdiği proje kapsamında bölgeye davet edilen basın mensupları, AMORIUM otelde, konaklayarak yorgunluğunu giderdi. Gazetecilerin beğenisini kazanan AMORIUM otel turistik mekan anlayışının dışındaki vaatleriyle bölgeye ziyaret edenlerin ilgisini çekiyor.

Afyon Emirdağlı yatırımcı Enüs Koç tarafından doğa,tarih ve kültür şehri Kastamonu’ya kazandırılan otel, adını Emirdağ’daki antik kent Amorium’dan almaktadır.

Otelin Genel müdürlüğünü yıllarca Turing Kurumu Turistik işletmelerini yöneten mesleki yaşamında sayısız prestijli ödül sahibi ‘’Orhan Veli Yavuz’’ yapmaktadır.