Intourist’ten rekor

Intourist ve Thomas Cook Rusya Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bölükbaşı Dalaman bölgesine gelen 2 turistten birini Intourist’ten geldiğini söyledi.

İntourist’in 10’uncusu düzenlenen Turizm Formu’nun gala gecesinde konuşan Intourist ve Thomas Cook Rusya Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bölükbaşı, şu ana kadar Dalaman bölgesine gelmiş 2 turistten birini kendilerinin getirdiğini söyledi.

Rusya’da Türkiye’nin yükselişi devam eder
Konuşmasında “2016 krizinden sonraki ilk yıl patlama diyebileceğimiz ciddi bir artış yaşandı. Önümüzdeki yıl benzer bir artış olur mu çok emin değilim fakat bu artış trendi devam edecektir. Yüzde 5-10’luk artışlar olacaktır” dedi.
 
2018  kolay bir yıl olmayacak
Bölükbaşı ayrıca:”2018 bu yıldan daha kolay bir yıl olmayacak. Rusya’da ciddi bir uçak sorunu var. Bu alandaki firmaların son birkaç yıl içerisinde iflas etmesinden dolayı böyle bir sorun var. i Türk hava şirketleri Rus pazarına girmeye çalışıyorlar. Onunla bu açığı kapatmaya çalışıyoruz ve biz elimizden geleni yapıyoruz.Bu yıl patlama diyebileceğimiz ciddi bir artış yaşandı. Önümüzdeki yıl böyle bir artış olur mu emin değilim fakat bu artış trendi devam edecektir. Yüzde 5-10’luk artışlar olacaktır. Dalaman bölgesine şu anda ortalama 230 -240 bin civarında turist geliyor Rusya’dan. Hedefimiz bunu 500 bine çıkarmak” diye aktardı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.