Hilton İstanbul Bomonti’den anlamlı proje

Hilton İstanbul Bomonti, Hilton’un her yıl dünya çapında yürüttüğü Küresel Hizmet Haftası çalışmaları kapsamında Kasımpaşa Çocuk Evleri Sitesi’nin spor salonunu baştan aşağı yeniledi. 19 Temmuz günü düzenlenen açılış töreni, siyasi isimlerin ve Hilton’un üst düzey yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Açıldığı 2014 yılından beri, Hilton markasının bir parçası olarak, toplumun ihtiyaçlarına destek olacak projeler geliştiren ve gönüllülük esasına dayalı projelerde yer alan Hilton İstanbul Bomonti, Hilton’un Küresel Hizmet Haftası kapsamında Kasımpaşa Çocuk Evleri Sitesi’nin spor salonunu baştan aşağı yeniledi. Yenilenen spor salonunun açılış törenine, İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcıları Şemseddin Yalçın ve Nilgün Güler, Beyoğlu Belediyesi Başkan Yardımcısı Yasin Balcı, Beyoğlu Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Rukiye Canikli, Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Beyoğlu İlçe Sağlık Müdürlüğü yetkilileri ile Hilton Ortadoğu ve Afrika Bölge Başkanı Rudi Jagersbacher, Hilton Ortadoğu, Afrika ve Türkiye İnsan Kaynakları’ndan Sorumlu Başkan Yardımcısı Koray Gençkul, Hilton Focused Service Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Başkan Yardımcısı Alexandra Murray, Hilton Worldwide Üst Sınıf Oteller Türkiye Bölge Müdürü Armin Zerunyan, Hilton İstanbul Bomonti Genel Müdürü Bülent Tarlan ve çok sayıda davetli katıldı.

Hilton İstanbul Bomonti Genel Müdürü Bülent Tarlan yaptığı açılış konuşmasında “Hilton İstanbul Bomonti olarak bu yıl, yine çocuklar için fiziksel aktivitenin ne denli önemli olduğunun bilinciyle Kasımpaşa Çocuk Evleri Sitesi spor salonunun baştan sona yenilenmesini üstlendik. Salonun duvarlarını boyadık ve içerisindeki tüm spor aletlerini yeniledik. Yerdeki saha çizgilerinden basketbol potalarına ihtiyaç dahilindeki her yeri boyadık. Salonda daha önce bulunmayan bir depo alanı oluşturduk ve havalandırma sistemi döşedik. Bugün çocukların burada bulunmaktan ve spor yapmaktan son derece keyif alacaklarını düşündüğümüz Kasımpaşa Çocuk Evleri Sitesi’nin spor salonunu yenilemekten duyduğumuz memnuniyeti sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Hilton İstanbul Bomonti, Hilton’un her yıl dünya çapında yürüttüğü Küresel Hizmet Haftası kapsamında pek çok sosyal sorumluluk projesinde yer alıyor ve bu haftayı gönüllülük çalışmalarıyla kutluyor. Hilton İstanbul Bomonti, 2014 yılında İş Koçluğu projesine başlayarak 1 Down Sendromlu genci işe almış; otel operasyonunda aktif görev vermişti. Şu an otel bünyesinde 3 Down Sendromlu genç farklı görevlerde yer alıyor. Otel, 2016 yılında ise Down Sendromu Derneği ile ortaklaşa hayata geçirdiği, aralarında Kasımpaşa Çocuk Evleri Sitesi’nde kalan bir genç kızın da bulunduğu Dans+1 grubunu kurdu.

Down sendromlu gençlerden oluşan Dans+1, harika performanslarıyla yenilenen spor salonu açılışına da renk kattı. Etkinlik bitiminde Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü tarafından Hilton İstanbul Bomonti’ye spor salonunun yenilenmesine yaptığı katkılardan dolayı bir de plaket takdim edildi. Kasımpaşa Çocuk Evleri Sitesi’nin çocukları Hilton İstanbul Bomonti’ye teşekkürlerini oteli resmettikleri yağlı boya tabloları hediye ederek gösterdi. İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Şemseddin Yalçın, Hilton İstanbul Bomonti Genel Müdürü Bülent Tarlan, Hilton Ortadoğu ve Afrika Bölge Başkanı Rudi Jagersbacher ve Hilton Ortadoğu-Afrika ve Türkiye İnsan Kaynakları’ndan Sorumlu Başkan Yardımcısı Koray Gençkul’e hediye edilen yağlı boya tablolar açılışın en özel sürprizi oldu.