Hilton, Afrika’da büyümeyi hedefliyor

Konaklama sektörünün lider firmalarından Hilton, önümüzdeki beş yıllık süreçte Afrika’da 50 milyon dolarlık yatırım yapmaya hazırlanıyor. Hilton Afrika Büyüme Girişimi adı verilen yatırım planı kapsamında, firmanın Sahra Altı Afrika’daki varlığının daha da güçlendirilmesi hedefleniyor.

Bu girişim doğrultusunda, Afrika’nın farklı noktalarında yaklaşık 20 bin oda sunan 100 otel, Hilton markalı tesislere dönüştürülecek. Yenilen oteller, Hilton çatı markası altında yer alan Hilton Hotels & Resorts, DoubleTree by Hilton, Curio Curio Collection by Hilton gibi farklı markalar ile hizmet verecek.

Hilton Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Geliştirmeden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Patrick Fitzgibbon, büyüme girişimini şöyle yorumladı: “Afrika’da 50 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Hilton, kıta genelinde büyümeye hız verecek. Bu kapsamda halihazırda hizmet veren çok sayıda oteli Hilton markalı otellere dönüştüreceğiz. Geçmişte çeşitli pazarlarda başarıyla uyguladığımız bu modelin, Afrika’da da bizim için önemli fırsatlar yaratacağına eminiz.”

Fitzgibbon sözlerini şöyle sürdürdü: “Mevcut otelleri Hilton markalı tesislere dönüştürmek dönüştürmek, otel portföyümüzü hızla genişletmemize imkan sağlayacak. Otel sahipleri de bu dönüşüm aracılığıyla hem daha fazla yerli ve yabancı turiste hem de misafir sadakat programımız Hilton Honors’ın 65 milyonu aşkın üyesine ulaşma imkanını yakalayacak. Afrika’daki büyüme hamlemizi yalnızca büyük şehirlerle ve havalimanı otelleriyle de sınırlı tutmayacağız. Tatil yöreleri ve safari alanları gibi çeşitli bölgelerde de otellerimizle hizmet vermeyi hedefliyoruz.

Diğer yandan yeni oteller, Hilton’un pazara liderlik eden ticari platformlarının da aralarında yer aldığı çeşitli marka avantajlarından faydalanabilecek. Otel konukları ise ise online check-in ve Hilton Honors mobil uygulamasının sağladığı imkanlar başta olmak üzere pek çok yenilikçi Hilton hizmetini kullanabilecek.

Fitzgibbon şöyle dedi: “Otel sahipleri, Hilton çatı markası altında yer alan farklı markalarımız arasından kendi tesislerine en uygun markayı seçme imkanına sahip olacak. Son dönemde bu esneklikten faydalanan tesisler arasında Kenya’da açmaya hazırlandığımız ilk DoubleTree by Hilton markalı otelimiz ile Ruanda’da yine aynı marka altında ülkenin ilk Hilton tesisi olarak hizmet verecek yeni otelimiz de yer alıyor. Yıl sonuna doğru diğer otel projelerimizi de duyurmayı hedefliyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.