Golf Dondurma’dan Otizmli Çocukların Eğitimine Katkı

Golf Dondurma, Tohum Otizm Vakfı ile yaptığı iş birliği çerçevesinde, otizmli çocukların eğitimine katkı sağlamak amacıyla bir kampanya başlattı. 15 Ağustos – 15 Eylül 2018 tarihleri arasında Migros, Kipa ve Macrocenter Mağazaları’ndan Golf Dondurma alan herkes, Tohum Otizm Vakfı’na bağışta bulunmuş olacak.

Golf Dondurma CEO’su Ergün Akkaya, her yıl belli bir konuda yürüttükleri kurumsal sosyal sorumluluk kampanyalarının bu yılki konusunu otizm olarak belirlediklerini ifade etti. Otizmli çocukların eğitime kavuşması ve otizm farkındalığı yaratabilmek adına çalışmalar yürüten Tohum Otizm Vakfı ile iş birliğine gittiklerini belirten Akkaya, “Doğuştan gelen gelişimsel bir farklılık olan otizmin tek çaresi erken tanı ve sürekli eğitim. Vakfın eğitim faaliyetlerine destek olmak ve otizmli çocukların hayatına dokunabilmek için biz de 15 Ağustos-15 Eylül 2018 tarihleri arasında tüm Migros, Kipa ve Macrocenter mağazalarından yapılacak olan Golf Dondurma alışverişlerinin bir kısmını Tohum Otizm Vakfı’na bağışlayacağız” dedi.

Tohum Otizm Vakfı Genel Müdürü Betül Selcen Özer “Bugün dünyada her 68 çocuktan biri otizm riski ile doğuyor ve bu rakam her yıl artış eğilimi gösteriyor. Otizmin günümüzde bilinen tek tedavisi, tek çaresi ise eğitim. Hem otizm konusunda farkındalık yaratmak hem de otizmli çocuklarımızın eğitimine katkı sağlamak için yanımızda yer alan kıymetli destekçimiz Golf Dondurmaya yürekten teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.