Fasıl Say instagram hesabından ilginç otel anılarını paylaştı

Dünyaca ünlü piyanist Fasıl Say instagram sosyal medya hesabından ilginç otel anılarını paylaştı.

Sanatçı Say, başından geçen ilginiç otel anılarını instagram hesabından paylaştı:

“Yılda yaklaşık 250 gün otellerde kalıyorum. Çoğu otelde hatta sadece 1 gece kalıyorum, yani 4-5 günlüğüne bavulumu açıp dolaba yerleştirdiğim daha ender olur…120 konserin bedeli.
Dünyada pek çok otelde kaldım. En iyilerinde de, en kötülerinde de…
Klasik müzik organizasyonları genelde kaliteli otellere koyar sanatçılarını. “Kalite” elbetteki mühim konu, yaşınız ilerledikçe şöhretiniz arttıkça otellerin seviyesi de yükselir, doğal..
Çeyrek asır sonra arda kalan tek gerçek Otel’in değil benim ne halde olduğum))
Hangi kafadayız? Sorun bu..
Bir keresinde konser sonrası yemekten çok geç bir saatte otele döndüm, oda no 221 kartla açmaya uğraşıyorum açılmıyor, bir dakika sonra içerden kapı açıldı. Çıplak bir adam! çok da neşeli!
Özür dileyip Presto tempoda tüydüm.
Tabiki 221 oda numarası bir gün önce kaldığım oteldeki odamdı, o geceki 412 nolu odaydı!

Bir keresinde sabah 5’de bir otelde uyandım tek bildiğim şey 10 dakika içinde taksiye binip havaalanına gideceğim. Beyin kaos yaşıyor. Hangi oteldeyim? Bilmiyorum. Daha kötüsü; Hangi şehirdeyim, hangi ülkedeyim? Tıklamıyor beyin. “Error”. Otelden check-out yapıyorum, resepsiyondaki adama soramadım “kardeşim burası hangi memleket?” diye. Soramazsın.”yuh” derler…
Takside yarım saat gittik taksiciye de soramadım utancımdan.
Havaalanına varıp koca yazıyı görünce TOULON AİRPORT diye, anca hatırladım. “Toulon, güney Fransa, dün gece Liszt çaldım” filan.. 45-50 dakika sürdü “error”… “

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.