EuroLeague Final Four’a Türklerden büyük ilgi!

12 Ekim 2017’de başlayan Turkish Airlines EuroLeague heyecanı Final Four şampiyonluk maçı ile sona erdi. EuroLeague’in resmi seyahat platformu olan Tripoki, Final Four ile ilgili ilginç veriler de paylaştı. Tripoki’nin paylaştığı bilgilere göre, Final Four’a en büyük ilgi biletlerinin yüzde 39,1’ini satın alan Türk taraftarlardan geldi.

Bu sene ilk kez Belgrad’da oynanan EuroLeague Final Four heyecanı Real Madrid ve Fenerbahçe Doğuş’un nefes kesen şampiyonluk mücadelesinin ardından sona erdi. Bu sene EuroLeague’in resmi seyahat platformu olan Tripoki, Final Four’la ilgili çarpıcı bilgiler paylaştı.

Online biletlerin %39,1’ini Türkler aldı!

Tripoki’nin paylaştığı verilere göre, internet üzerinden alınan Final Four biletlerinin yüzde 39,1’inin Türk sporseverler tarafından alındığı göze çarpıyor. Türk sporseverleri yüzde 14,7 ile İspanyollar takip ediyor. Final Four’a en büyük ilgiyi gösteren üçüncü ülke ise yüzde 13,2 ile Yunanistan. Yunan temsilciler Olympiakos ve Panathinaikos’un Final Four’a kalamamasına rağmen Yunan sporseverlerin Final Four’a gösterdiği ilgi dikkate değer. Final Four bileti alan İspanyol taraftarların büyük çoğunluğunun Final Four’da mücadele edemeyen Baskonia’nın taraftarı olması da yine dikkat çeken bilgilerden. Hiç EuroLeague takımı olmamasına rağmen, biletlerin yüzde 2,7’si Hollanda’dan, yüzde 1,7’si de İngiltere’den alınmış.

Yeni nesil seyahat platformu Tripoki, www.tripoki.com üzerinden Final Four bileti de sundu. Sporseverler Final Four biletlerinin yanında ulaşım ve konaklama gibi ihtiyaçlarını da yine www.tripoki.com üzerinden karşılayabildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.