Eroğlu, ”Antalya’da turizmi arttırmak için de çalışıyoruz”

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Antalya programı kapsamında Vali Münir Karaloğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu. Bakanlığın Antalya’da yaptığı projeler hakkında basın açıklaması yaptı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Antalya programı kapsamında Vali Münir Karaloğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu. Vali Münir Karaloğlu’nun, Antalya Milletvekili İbrahim Aydın ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile karşıladığı Bakan Veysel Eroğlu Valilik Şeref Defteri’ni imzaladı. Bakanlığın Antalya’da yaptığı projeler hakkında basın açıklamasında bulundu.

MOBİL UYGULAMA İLE METEOROLOJİK VERİLER

Belediye ve muhtarlara ücretsiz fidan verdiklerini ve mesire alanlarını arttırdıklarını belirten Bakan Eroğlu, 5 şehir ormanı, 11 bal ormanı, 128 mesire alanı tesis ettiklerini söyledi.  Antalya’da turizmi arttırmak için çalışmalar da yaptıklarını aktaran Eroğlu, doğal güzellikler için gelen turistlerin daha çok döviz bıraktığını kaydetti. Antalya’nın havasının tüm dünyaya anında duyurulması için kentin değişik noktalarına 58 meteoroloji istasyonu kurduklarını da kaydeden Bakan Eroğlu, “Kente gelecek olan turistler önce hava durumuna bakıyor. Kurduğumuz istasyonlarla anında hava durumunu detaylı olarak dünyanın her yerinde görebiliyorlar. Ayrıca meteorolojiyle ilgili bir de mobil uygulama yaptık. Bunu da cep telefonunuza indirip kullanabilirsiniz” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.