Emirates, Sao Paulo üzerinden Şili uçuşlarına başladı

İnsanları ve şehirleri birbirine bağlayan Emirates Havayolu, Dubai üzerinden Brezilya’nın Sao Paulo şehri aktarmalı gerçekleştirdiği Santiago uçuşları ile Şili’ye ilk kez hizmet vermeye başladı.

Emirates Havayolu, Şili’ye Dubai’den (DXB) Santiago Uluslararası Havaalanı’na (SCL), Brezilya’nın Sao Paulo (GRU) şehri üzerinden haftada beş gün gerçekleştireceği hizmetini duyurdu.

Emirates Batı Ticari Operasyonlar Kıdemli Başkan Yardımcısı Hubert Frach, konuya dair yaptığı açıklamada: “Ocak ayı sonundaki duyurusunun ardından, bu yeni rotaya yönelik oluşan ve Santiago’dan ve Santiago’ya olan rezervasyonların da ortaya koyduğu ilgiden dolayı oldukça memnunuz. Santiago oldukça popüler bir iş ve dinlence destinasyonu ve bu yeni servis, tüm küresel ağımızın, başta Uzak Doğu, Orta Doğu ve Batı Asya gibi önemli geliş noktalarından olmak üzere, her noktasından, Güney Amerika’ya yönelik, harika bir yolculuk seçeneği sunacak” dedi.

Frach ayrıca: “Yeni servis, ayrıca, Şili’den gelen yolculara, Emirates’in benzersiz ürün ve hizmetlerini tecrübe etme fırsatı ve Emirates ile Sao Paulo ve Dubai arasındaki destinasyonlara yönelik daha rahat yolculuk etme seçenekleri sunacak” dedi.

Nuevo Pudahuel CEO’su Nicolas Claude ise: Emirates’in Şili’ye gelmesi, ülkeye ve yetkili makamlarımıza olan güvenin ve Groupe ADP, VINCI Havaalanları ve Astaldi Concessioni’nin, Nuevo Pudahuel üzerinden, Arturo Merino Benítez Havaalanı’nda ne derece yeni bir hizmet standardı oluşturduğunun önemli bir göstergesi. Bu hizmetin, Şili’lilerin Ortadoğu’ya olan seyahat yöntemlerini sonsuza kadar değiştirmesinin yanı sıra, aynı zamanda işletmecilerimizle olan ilişkilerimizi de güçlendireceğimizden dolayı, Emirates’in teklifimizi kabul etmesi bize gurur veriyor” dedi.

Yeni rotada, Emirates’in, yeniden tefriş etme işlemleri henüz tamamlanmış olan Boeing 777-200LR uçacak

Rota için belirlenen uçak, Emirates’in, yeniden düzenlediği 2-2-2 düzeninde iki sınıflı, Business Class’ta, 38 koltuk, Economy Class’ta ise 264 koltuğa sahip olan Boeing 777-200LR oldu. Business Class koltukları, Emirates’in en son, tamamen düz yatabilen koltukları ile aynı tasarım ve şekle sahipler ancak bu kez, daha da rahat bir yolculuk sağlamak için, her biri, beş cm daha da genişletilmiş durumda. Koltuklar, yine aynı şampanya renkli, tamamen deri kaplama ve elmas desenli dikiş yerlerine sahipler. Ergonomik olarak tasarlanmış olan koltuk başlıkları ise, Kasım ayında, Emirates’in en son Boeing 777 Business Class koltuklarında kullanılmıştı.

Ek olarak, yeni Business Class kabini, Boeing 777-200LR filosuna özgü olan bir sosyal alana da sahip. Mini uçak içi lounge alanında, müşterilerin uçuşları sırasında, diledikleri gibi yararlanabilecekleri, patates kızartması, sandviç ve meyve gibi atıştırmalıkların yanı sıra, çeşitli içecekler de sunuluyor.

777-200LR’deki Economy Class koltukları da ayrıca, açık gri ve mavi renklerden oluşan, en son renk paleti ile yenilendi. Ergonomik olarak tasarlanan koltuklar, esnek yan panelleri olan başlıklara sahip ve optimum destek sağlamak üzere, dikey olarak da ayarlanabiliyor. Müşteriler, uçak içi eğlence sistemi ice’dan, her ay yayınlanan 600 film, 200 saatlik TV programları ve binlerce müzik parçasından oluşan 3,500 kanalın tadını çıkarabiliyor. Ayrıca, uçaktaki tüm sınıflarda, Wi-Fi ve Canlı TV bulunuyor. Business Class yolcuları, Dubai, Santiago ve diğer belirli destinasyonlardaki, ücretsiz şöförlü araç hizmetinden yararlanmanın yanı sıra, Emirates’in dünya çapındaki havaalanlarında bulunan lounge ağına erişim hakkına da sahip.

Uçuş detayları ve Emirates ’in, 160’tan fazla şehir içeren küresel ağı

EK263 sefer sayılı Emirates uçuşu, Salı, Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri, yerel saatle 09:05’te Dubai’den ayrılacak ve saat 17:00’de Sao Paulo’ya varacak; oradan da saat 18:30’de ayrılarak, aynı gün saat 21:40’ta Santiago’ya ulaşacak. Dönüş uçuşu olan EK264 sefer sayılı uçuş ile Pazartesi, Çarşamba, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri Santiago’dan yerel saatle 01:10’da ayrılacak ve saat 05:55’te Sao Paulo’ya varacak. Saat 07:45’te, Sao Paulo’dan tekrar ayrılan EK264, sonraki gün 05:15’te Dubai’ye varacak. Bu hizmet Emirates ve flydubai ortaklığının sahip olduğu kapsamlı ağdaki birçok noktaya bağlantı imkânı sağlayacak.

Yeni servisin süreleri, Dubai’de rahat bir beklemenin ardından, birçok Asya ve Orta Doğu rotasına, kusursuz bağlantı imkanları sağlayacak şekilde belirlendi. Sao Paulo’dan gelen yolcular, Sao Paulo’dan sabah ayrılarak, Dubai’ye sabah varma ve Güney Doğu Asya, Çin, Türkiye, Mısır, Orta Doğu, Afrika ve Avrupa’daki yeni destinasyonlara bağlantılı uçuşlardan yararlanma imkanına sahip.

Şili, özellikle, Çin, Güney Kore, Japonya, Tayland ve Hindistan gibi Asya destinasyonlarından gelen yolcuları için gözde bir iş ve dinlence destinasyonu. Ayrıca, artık bu yeni hizmetten yararlanabilecek olan geniş, Çin ve Ortadoğulu topluluklara da ev sahipliği yapıyor.

Yeni servis, Emirates’in, Dubai ve Sao Paulo arasındaki mevcut günlük A380 uçuşuna ek olarak, haftada beş gün daha uçuş düzenlenmesini sağlayacak. Toplam olarak, Emirates, Sao Paulo’ya, haftada 12 kez uçacak. Emirates’in Santiago uçuşu, Sao Paulo ile bağlantılı bir servis olacak ve böylece, Güney Amerika’daki yolcular, artık iki şehir arasında, benzersiz bir tarz ve konfor içerisinde yolculuk yapabilecekler. Brezilya ve Şili vatandaşlarının, iki ülke arasında seyahat için, sadece kimlik kartlarını göstermeleri yeterli olacak.

Emirates ile Şili’ye uçmak

Şili; büyüleyici manzaraları, tarihi güzellikleri, yerel çekiciliği ve enfes yemekleri ile Güney Amerika’nın en istikrarlı ve zengin ülkelerinden birisi. Şili’deki turizm sektöründe, son birkaç yılda, sürdürülebilir bir büyüme görüldü ve 2015 yılında ülkeyi ziyaret eden uluslararası turistlerin sayısı, 4,43 milyon iken, 2016 yılında, bu sayı 5,6 milyona yükseldi. Şili’nin, turistlere sunacağı bir dolu macera etkinliği var: dünyadaki en kurak çölde yıldızları izlemek, gezegenin en güneyinde bulunan bin yıllık buzullar, büyülü ormanlar ve devasa volkanların eteğinde bulunan göller. Şili ayrıca, dünyanın en büyük şarap üretici ve ihracatçılarından birisi.

Dubai’yi ziyaret etmek

Emirates ile yolculuk edenler, 160’tan fazla destinasyondan birine olan yollarına devam etmeden önce, Dubai’de birkaç gün kalmalarına imkân tanıyacak olan bir Dubai Geçici Duraklama paketi için rezervasyon yaptırabilirler.

Şili ve Brezilya uyruklulardan, Dubai’ye olan ziyaretlerinde vize istenmiyor; böylece, bölgedeki en büyük alışveriş merkezlerinden bazılarından, herkesi, seçimine göre şımartacak olan yemek seçeneklerine kadar, bir ziyaretçinin isteyebileceği her şeyin tadına varabilecekler. Ziyaretçiler ayrıca, plajların, aile-dostu otellerin, tema parklarının ve hatta Mall of the Emirates’te bulunan kayak imkanlarının keyfini çıkarabilirler. Dünyanın en çok ziyaret edilen dördüncü şehri olan Dubai, fütüristik mimariden, canlı geleneksel kültüre kadar değişen, eklektik imkanları ile tanınıyor.

Kargo taşıma hizmeti, ticaret fırsatlarını destekliyor

Emirates’in yeni rotasında, ayrıca, Emirates SkyCargo, balık ve deniz ürünleri, kiraz ve vişne gibi ürünler, çiçek ve bozulabilir mallar gibi ihracat kalemleri için, 14 tona kadar çıkabilen kargo kapasitesi ile Şili ve Birleşik Arap Emirlikleri arasındaki artan ticari talebi de destekliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.