Emirates, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan uçuşlarına başlıyor

Emirates Havayolu, İstanbul Sabiha Gökçen uçuşlarına 8 Haziran 2018 tarihinde başlayacağını duyurdu. Emirates, İstanbul’daki iki uçuş noktası ile Uzak Doğu ile Avustralya ve Yeni Zelanda hatlarına rahat bağlantı imkânı sağlayacak

Emirates, 8 Haziran 2018 tarihinden itibaren başlamak üzere, Dubai ve İstanbul’daki Sabiha Gökçen Havalimanı arasındaki uçuşlarının başlayacağını duyurdu. Bu yöndeki servislerin yeniden başlatılması, Emirates ile İstanbul’a seyahat edenlere, iki uçuş noktası seçeneği sağlayacak.

Boeing 777-300ER model uçaklar ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yapılacak haftada beş uçuş; First Class’ta sekiz özel süit, Business Class’ta 42 yatağa dönüşebilen koltuk ve Economy Class’ta, 310 rahat koltuğu olan, üç kabin sınıfı yapısı ile gerçekleştirilecek. Emirates, iki uçuş noktasıyla hem turizm hem de iş dünyası trafiği için, İstanbul’dan haftada 16 uçuş ve 6500’den fazla koltukla hizmet sunacak.

Bu yeni hizmet ile Emirates, İstanbul’dan haftalık kargo kapasitesini 100 ton daha artıracak ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan geniş gövdeli uçakla tarifeli servis sunan tek havayolu olacak.

Kusursuz bağlantı

Emirates’in EK119 uçağı, Dubai’den saat 10.00’da kalkarak, İstanbul’a 13.45’te varacak. Dönüşte, EK120 uçağı İstanbul’dan 15.35’te ayrılarak, saat 21.00’da Dubai’ye varacak. Yeni uçuşlar, İstanbul’dan seyahat eden yolcuların, Dubai Uluslararası Havaalanı’ndan, Bangkok, Şangay, Seul ve Avustralya gibi popüler noktalara, Emirates uçuşları ile, kusursuz bir şekilde ulaşmasına imkân tanıyor.

Yeni uçuşlar ayrıca, Çin, Kore, Malezya, Suudi Arabistan ve Kuveyt gibi ülkelerden gelen yolcular için, İstanbul’a devam etmeden önce, Dubai’de daha kısa bağlantı süresinden faydalanmak bakımından avantaj taşıyor.

Emirates Batı Bölgesi Ticari Operasyonları Kıdemli Bölüm Başkan Yardımcısı Hubert Frach, “Geçtiğimiz yıl, İstanbul’a ve İstanbul’dan olan uçuşlara yönelik talebin sürekli arttığını gördük ve bu nedenle Emirates ile seyahat eden yolculara, şehirdeki iki uçuş noktası seçeneği sunmaktan memnuniyet duyuyoruz. Flydubai ile olan, genişletilmiş ortaklığımızla birlikte, İstanbul’daki bu iki noktaya yapılan uçuşlarla, müşterilerimize, Dubai ve ötesine yönelik, daha fazla tarifeli uçuş seçeneği ve daha büyük bir bağlantı imkânı sunabiliyoruz,” şeklinde konuştu.

Seyahat edenler, İstanbul Sabiha Gökçen’den İstanbul içine ve çevredeki illerden de bu havaalanına kolaylıkla ulaşabilecekler. Osman Gazi Köprüsü’nün yapılması ile, kuzey ve batı bölgelerindeki şehirlerde yaşayanlara, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na bir saatten daha az bir sürede ulaşma imkânı sağlanıyor ve İstanbul’un Avrupa yakasından seyahat etmek isteyenler, Sabiha Gökçen ve Taksim arasındaki, yaklaşık 45 dakika süren, tarifeli otobüs hizmetinden yararlanabiliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.