Careem Ortadoğu pazarında genişliyor

Ortadoğu bölgesinin en büyük araç çağırma uygulaması Careem, Irak’taki faaliyet alanlarını genişletip Bağdat ve Necef’ten sonra Musul’da da hizmet vermeye başlıyor.

Türkiye’deki faaliyetlerini İstanbul’da sarı ve turkuaz taksiler aracılığıyla sürdüren Careem, faaliyet alanlarını genişletmeye devam ediyor. Irak’ta Bağdat ve Necef bölgelerinde hizmet veren Erbil’de ise pilot bir çalışma yürüten Careem, Musul’da da hizmet vermeye başlıyor.

WHATSAPP’TAN TAKSİ ÇAĞIRMA ÖZELLİĞİ

Taksi çağırma, kuryelik ve ödeme hizmetleriyle bölgenin önde gelen internet platformu olduklarını vurgulayan Careem Irak Genel Müdürü Mohamed Al-Hakim, “Öncelikle taksi çağırma hizmeti vererek faaliyetlerimize başladık. Bölgenin her gün kullanılan uygulaması haline gelme vizyonumuz doğrultusunda zamanla tüm hizmet grubunu kullanıcılarımıza sunmayı planlıyoruz.Careem kullanımın daha doğal bir yöntemini oluşturan Whatsapp’tan taksi çağırma seçeneğini Bağdat’ta sunmaya başladık. Bu uygulamamız yakında Musul’da da olacak.  Uygulama üzerinden özel lisanslı taksiler çağrılabilecek. Faaliyet izni Musul Ulaştırma Bakanlığı tarafından verildi.” dedi. 2018 yılının Ocak ayından beri Irak’ta faaliyet gösterdiklerini belirten Mohamed Al-Hakim, “Firma olarak yerel pazarın farklılıklarını tespit ederek bunların üstesinden gelmeye yönelik çözümler geliştirdik. Careem olarak Google Maps’in çalışmalarının tamamlanması için çalışmalarımız oldu. Haritalara 15 bin yeri ekledik. Ulaşım altyapısının eksik olduğu bu pazarda teknoloji destekli ulaşım seçenekleri sağlıyoruz. Yerel ekonomiye yeni ve esnek gelir fırsatları sunuyoruz ve doğrudan istihdam olanakları sağlıyoruz.” dedi.

AMACIMIZ İNSAN HAYATINI KOLAYLAŞTIRMAK

Careem olarak çalışmalarını son derece özverili bir şekilde sürdüklerini söyleyen Mohamed Al-Hakim, “Careem belli bir amaca yönelik bir şirket ve en büyük motivasyonu bölge genelinde insanların hayatını kolaylaştırmak ve güzelleştirmek. Irak şu anda çok büyük bir değişim ve dönüşüm döneminden geçerken altyapı yeniden inşa ediliyor ve hayat normale dönmeye başlıyor. Careem bir pazara girdiği zaman çok çeşitli yeni gelir fırsatlarının yanı sıra insanların ve eşyaların şehir içinde dolaşımını kolaylaştıran ulaşım çözümleri sunar. Bizim girişiminizin diğer şirketlerin de bölgeye yatırım yapmasına fayda sağlamasını umuyoruz.” diye söyledi.

Careem Hakkında

Careem büyük Ortadoğu bölgesinin önde gelen internet platformudur. Bölgenin taksi çağırma alanındaki liderlerinden biri olan Careem, platformu üzerinden sunduğu hizmetleri toplu taşıma, teslimat ve ödeme gibi alanları kapsayacak şekilde genişletiyor. Careem insanların hayatını kolaylaştırmayı ve ilham veren kalıcı bir kurum oluşturmayı misyon olarak benimsiyor. Temmuz 2012’de kurulan ve halen 14 ülkedeki 100 şehirde faaliyet gösteren Careem, bölgede bir milyondan fazla iş fırsatı yarattı.