Canopy by Hilton, Hırvatistan’da açılacak

Hilton ve Zagreb City Hotels d.o.o, bugün Hilton’un yerel özelliklere göre misafirlerine ayrıcalıklı hizmet sunan Canopy by Hilton otel grubunun Zagreb’te açılışı için hazırlıklarına devam ettiğini duyurdu. Hilton’un life style otel kategorisini yeniden tanımladığı bu özel projenin, 2018’in sonlarına doğru açılışının yapılması planlanıyor. Zagreb’in canlı şehir merkezinde ihtişamlı yerel deneyimler arayan konuklar, tesiste rahat bir konaklama deneyimi yaşayacak. Ayrıca otel, Avrupa kıtasındaki ilk Canopy olacak.

Zagreb’i keşfetmek için eşsiz fırsatlar sunacak

Canopy by Hilton’un Küresel Başkanı Gary Steffen, “Hilton by Canopy ile mükemmel bir uyuma sahip olan Zagreb, gelişme hızıyla Avrupa’da dikkat çekiyor” dedi. “Zagreb şehir merkezi gelişiminin yansı sıra konuklarımıza yerel dokulardan esinlenen yiyecek ve içecek deneyimiyle Hırvatistan başkentini keşfetmek üzere eşsiz bir fırsat sunacağımız için oldukça heyecanlıyız” diye ekledi.

Zagreb şehir merkezi, iç yatırım desteği ve büyük bir kentsel yenilenme programından yararlanarak önemli bir dönüşüm geçiriyor. Bu değişim rüzgarının bir göstergesi de şehrin önde gelen alışveriş Merkezi Branimir Centar’ın Avrupa’nın perakende lideri Supernova tarafından yeniden geliştirilmesi olarak öne çıkıyor.

2017’de rekor kırdı

Hilton’un EMEA Gelişimden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Patrick Fitzgibbon, “Hırvatistan, bakir kalmış plajları, milli parkları, tarihi kentleri ve canlılığı daha da artan ziyaretçileri ile her yıl milyonlarca turisti çekmeyi başarıyor. 2017’de 20 milyondan fazla sayıda turist çeken ülke, turizmde rekor bir yılı geride bıraktı, bu etkileyici görünüm bu yıl da devam edecek. Hırvatistan’da yeni otel portföyümüz Canopy by Hilton ile yer almaktan ve Zagreb City Hotels d.o.o. ile çalışmaktan büyük bir heyecan duyuyoruz” dedi.

Zagreb City Hotels’in CEO’su Josipa Jutt: “Zagreb City Hotels olarak, Hilton ailesinde yeni bir lüks ve life style markası olan Canopy’i Zagreb’e getirmekten gurur duyuyoruz” dedi.

2014 yılında faaliyetine başlayan Canopy by Hilton, yer aldığı şehirlerde kurduğu derin yerel bağ sayesinde ekip üyeleriyle birlikte şehrin yerel özelliklerini yeniden hayata geçiriyor. Konuklar günlük tadım etkinliklerinde tarihi Hırvat yemek ve içkilerini deneyebiliyor, konaklama süreleri boyunca yerel dokunuşların keyfini çıkarabiliyor.

1911’de Union adıyla açılan Hırvatistan’ın ilk şekerleme fabrikası, otelin iç mekan tasarımında ve tasarımda kullanılan endüstriyel malzemelerde öne çıkarılıyor.

Şık ve konforlu odalar

Zagreb, 20. yüzyılın ortasında şehir sanayileşmesinin azalışıyla, modern estetiğe dayanan mimari yapının gelişmesine ev sahipliği yapmasıyla biliniyor. Canopy by Hilton Zagreb’deki iç mekan mobilyaları, bu yüzyılın etkisini yansıtıyor ve kentin ziyaretçilerine şık ve konforlu odalar sunuyor. Otelin duvarları, şehrin sokaklarda görülebilen yerel sanatın örnekleri ile bezeniyor. Canopy by Hilton Zagreb, Hilton DoubleTree ve Hilton Imperial Dubrovik olarak Hırvatistan’da yer alan Hilton ailesine dahil olacak.