Bodrum’da evleri tehdit eden yangının görüntüleri

Muğla‘nın Bodrum ilçesinde makilik alanda çıkan yangın, rüzgarın etkisi ile büyüdü ve evlere yaklaştı. Alevlerin evlere 50 metre yaklaşması üzerine geniş güvenlik önlemi alan itfaiye ekipleri, yangını söndürmek için çalışma başlattı.

Yangın, Bağla Mahallesi yakınlarında bugün saat 21.00 sıralarında çıktı. Makilik alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın şiddetli rüzgarın da etkisi ile hızla büyüdü.

Bodrum Yangın

Bölgeye Bodrum Orman İşletme Şefliğine bağlı çok sayıda arazöz, orman işçisi ile Muğla Büyükşehir Belediyesine bağlı 20’ye yakın itfaiye ve AKUT ekibi sevk edildi.

Bodrum Yangını

Alevleri gören çevredekilerin bildirmesi üzerine gelen itfaiye ekipleri, yaklaşık 1600 konutun bulunduğu 50’nci Yıl Sitesi, Bank Ev, Kartur Sitesi ve Kumsu Köy Tatil Siteleri’ne 50 metre kadar yaklaşan alevler nedeniyle çevrede güvenlik önlemi aldı.

Bodrum'da alevler evlere yaklaştı

YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

Muğla’nın Bodrum ilçesinde tatil sitelerinin yakınında çıkan makilik yangını kontrol altına alındı.

Yangının elektrik trafosunun patlaması yüzünden çıkan kıvılcımlar nedeniyle başladığı öğrenildi. Otluk ve makilik alana da sıçrayan yangın nedeniyle Kargı ve Bankevler sitelerinin arasındaki yaklaşık 5 hektarlık alanın kül olduğu öğrenildi.

Muğla Büyükşehir İtfaiye Grup Amirliğine bağlı çok sayıda itfaiye aracı ile Bodrum Orman İşletme Şefliğine bağlı arazöz ve yer ekiplerinin müdahale ettiği yangın sırasında sitelerdeki bazı evler boşaltıldı. Yangına müdahale etmeye çalışan site sakinlerinden 2 kişi dumandan etkilendi. Yaklaşık 3 saatte kontrol altına alınan yangın sırasında arazinin sarp ve rüzgar nedeniyle ekipler zor anlar yaşadı. Yazlıkçılarda bahçe hortumlarıyla evlerinin çevrelerini sulayarak kendilerini korumaya çalıştılar.

Yangın ile ilgili jandarma ve itfaiye ekipleri inceleme başlattı.