Antalya’ya Ruslardan Rekor Ziyaret

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçisi Aleksey Erhov’un ziyaretinde Eylül ayı sonu itibariyle kenti ziyaret eden Rus turist sayısının 3 milyon 376 bine yükseldiğini belirterek, “2014’de bu rakam 3 milyon 307 bin kişiydi ve tüm zamanların rekoru kırıldı” dedi.

Rusya Federasyonu’nun Ankara Büyükelçisi Aleksey Erhov, Vali Münir Karaloğlu’nu ziyaret etti. Ankara büyükelçiliği görevinin ardından ilk ziyaretini Antalya’ya gerçekleştirdiğini belirten Aleksey Erhov, eski dostu olan Vali Karaloğlu’nu ziyaretten çok memnun olduğunu söyledi.

Rusya Federasyonu ile Türkiye Cumhuriyeti arasındaki ilişkilerin belki de tarihinin en iyi dönemini yaşadığını anlatan Vali Münir Karaloğlu, hem siyasi hem de ticari ve ekonomik ilişkilerin son derece üst düzeyde ve iki ülke lideri öncülüğünde çok iyi devam etiğini kaydetti.

Tüm zamanların rekoru

Antalya ile Rusya ilişkilerini de değerlendiren Karaloğlu, şunları kaydetti: “Herhalde Antalya Rusya vatandaşlarının Rusya dışındaki en çok ziyaret ettikleri vilayettir. Bu sene bir rekor kırdık. 2014 yılının tamamında 3 milyon 307 bin Rus Antalya’ya seyahat etmiş. 30 Eylül itibariyle Antalya’ya seyahat eden Rus sayısı 3 milyon 376 bin oldu. Bu da bütün zamanların rekoru anlamına geliyor. Öyle gözüküyor ki ekim ve kasım aylarında seyahatler devam edecek ve bu rakam daha da büyüyecek. Tabi sadece seyahat değil Antalya’da çok sayıda Rus dostumuz gayrimenkul satın alarak, burada ikamet ederek, hayatını sürekli Antalya’da yaşayan çok sayıda Rus vatandaşı da var. Biz bundan mutluluk duyuyoruz.”