Amadeus, Qantas’ın online rezervasyon deneyimini iyileştirmek için dijital yenilenmesini tamamladı

Küresel seyahat endüstrisi için ileri teknoloji çözümlerinin önde gelen sağlayıcısı ve işlemcilerinden Amadeus, Qantas ile iş birliği içinde müşterilere daha kişisel ve sezgisel bir dijital hizmet sağlayan havayolunun online rezervasyon süreciyle ilgili büyük dijital yenilenmeyi tamamladı.

Mart 2018’de tamamlanan, Amadeus teknoloji çözümlerini kullanan çok-evreli yenilenme, müşterilerin dijital deneyimlerini geliştirecek. Bu yenilenmenin sonucunda, her bir müşteri için ilgili teklifler ve eşsiz bilgiler sunan, kişiye göre özelleştirilmiş rezervasyon sistemi sunulacak. Rezervasyon yapmaya hazır olduklarında fiyatlar, kullanıcı dostu bir şekilde müşterinin ihtiyaçlarına uygun olarak gösterilecek ve müşterilerin kolayca seçim yapmaları sağlanacak. İki aşamalı rezervasyon sistemi ile sürekli uçan yolcular için uçuş seçme işlemini atlayarak doğrudan rezervasyonlarını yapmaları hedefleniyor. Bunun yanında, nakit ya da puanlarla müşterilere, istedikleri takdirde kabin sınıfını yükseltmelerinde esneklik ve kolaylık sağlayan bir yükseltme özelliği de getiriliyor. Müşterilere, Classic Flight Rewards, Points Plus Pay veya nakit özelliklerini kullanarak seyahat noktalarını aramalarını ve keşfetmelerini sağlayan etkileşimli bir “Nereye Gidebilirim?” haritası da sunulacak.

Online rezervasyon deneyimini geliştirmek için yapılan dijital yenilemeyi yorumlayan Amadeus Asya Pasifik, Havayolları Başkan Yardımcısı Cyril Tetaz, “Ortalama bir yolcu bir uçuşa rezervasyon yaparken 38 tane web sitesi ziyaret ediyor, bu sebeple havayolu şirketlerinin müşterileri kullanıcı dostu yöntemlerle “bakınan” yerine “rezervasyon yapan” haline getirmeleri önem taşıyor. Qantas gibi müşterilerin deneyimlerini kolaylaştırmaya yönelik çalışmalar yapan bir partnerle çalışmaya devam edeceğimiz için heyecanlıyız ve birlikte gelecek için sürekli geliştirmelerde  bulunuyoruz. Bu ortaklığı daha yüksek noktalara taşımayı istiyoruz” diye konuştu.    

 

Qantas ile içerik anlaşması da uzatıldı

Bu dijital yenilenme, günümüzde dünyanın önde gelen 140’tan fazla havayolu şirketinin kullandığı Amadeus Altéa Yolcu Servis Sistemi (PSS) için yapılan Amadeus’un Qantas ile ortaklığının yenilenmesini takip ediyor.  Ayrıca Qantas Amadeus ile içerik anlaşmasını uzatarak, Amadeus seyahat acentelerinin küresel çapta Qantas’ın fiyat, tarife ve envanterine ulaşımına devam etmesini sağlayacak.

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.