Aamir Khan’dan Anıtkabir’e ziyaret

Dünyaca ünlü aktör Aamir Khan Ankara’ya geldi. Hayranları tarafından hava alanında karşılanan Khan, Cumhuriyet Müzesi ve Anıtkabir’i ziyaret edecek. Khan ilk olarak Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş tarafından Ankara Palas Devlet Konukevi’nde ağırlandı.
Dünyanın en ünlü sinema yıldızlarından biri olan Bollywood aktörü, yapımcı ve yönetmen Aamir Khan’ı Ankara Palas Devlet Konukevi’nde öğle yemeğinde ağırlayan Bakan Kurtulmuş, Aamir Khan’ın bir aktör olmanın ötesinde bütün dünya toplumlarına sinemada sadece Batı tipi bir algının dışında da filmler üretilebileceğini, bu film ve senaryolar üzerinden bir dünya starı olunabileceğini gösterdiğini dile getirdi.

Khan’ın çok sayıda filminin insanın kalbine dokunan, hikâyeleriyle insanların ufkunu açan güzel yapıtlar olduğunu söyleyen Bakan Kurtulmuş, aktörün dünyanın her yerinde çok büyük bir hayran kitlesine sahip olduğunu kaydetti.

Aamir Khan’ın sosyal medyada 25 milyonu aşkın takipçisinin olduğuna vurgu yapan Bakan Kurtulmuş, kendisinin Türkiye hakkında güzel sözlerini dinlemekten fevkalade memnun olduklarını ifade etti.

Bakan Kurtulmuş, Türkiye dostu olarak nitelendirdiği Aamir Khan’ı ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını da belirterek, bundan sonraki süreçlerde kendisiyle olan irtibatlarının devam edeceğini ümit ettiğini aktardı.

Türkiye’ye Dair İlk İzlenimim Beş Yıl Önceydi

Türkiye’de olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Aamir Khan ise Türkiye’ye dair ilk izleniminin beş yıl öncesine dayandığını söyledi.

Sosyal medya hesaplarından mesajlar almaya başladığında bunun farkına vardığını kaydeden Aamir Khan, “O ana kadar Türkiye’de insanların filmlerimi izlediğini bilmiyordum ve bunu öğrendiğimde gerçekten çok mutlu oldum. O yüzden Türkiye ile ilgili ilk izlenimim Türk insanları üzerinden oldu.” dedi.

Türk insanlarından çok sıcak, sevgi dolu ve tutkulu bir izlenim edindiğini söyleyen Aamir Khan, o günden beri Türkiye’yi, bu güzel insanları ve bu eski tarihi ziyaret edebilmek için can attığını dile getirdi.

Türkiye’de bulunduğu iki günde gördüğü büyük sevginin kendisi için çok duygusal olduğunu ve bu ilgiden dolayı da memnun kaldığını belirten Aamir Khan, Türk insanlarının kalbinin gerçekten çok sevgi dolu olduğuna inandığını sözlerine ekledi.

Bakan Kurtulmuş’u ziyaretinin ardından Khan, Anıtkabir’e gidecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.